Szachy

SZACHY

Tradycje gry w szachy w naszej szkole sięgają roku 2001. Gra została więc przez lata rozpowszechniona w okolicy przez uczniów i  absolwentów. Zwyczajowo już w szachy „grywa się” na przerwach bądź w czasie wolnym , w domach zaś często grywa rodzeństwo, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Propagujemy też piękne zasady sportowego zachowania, kultury oraz wzajemnego szacunku , które w tej grze są szczególnie przestrzegane i widoczne.

Z dniem 1 września 2016 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację programu „Szachy w szkole”.

Programem zostali objęci uczniowie klas I i II w wymiarze jednej lekcji tygodniowo.Zajęcia są prowadzone przez nauczyciela, który odbył szkolenie uprawniające do realizacji programu .Naukę rozpoczęliśmy od elementarnych wiadomości o tej klasycznej, królewskiej grze.  W trakcie roku szkolnego przewidziane jest nabycie umiejętności sprawnego, prawidłowego poruszania się po szachownicy oraz planowania swoich posunięć . Uczniowie ćwiczą również analizowanie sytuacji na szachownicy.

angelDla wielu lekcja nie była pierwszym spotkaniem z szachami.

Nasi absolwenci niejednokrotnie uczestniczyli w zewnętrznych turniejach w okolicy, obecnie zaś (15 marca 2017r)  po raz pierwszy spróbowaliśmy swoich sił jako szkoła w pierwszym międzyszkolnym  turnieju zorganizowanym przez Zespół Szkół w Radziejach i odnotowaliśmy  pierwszy znaczący sukces- miejsce na podium! Pawła Leśniewskiego!

Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Węgielsztyn 52