• 44 Harcerska Drużyna Wodna „Krypa” w naszej szkole.

    44 Harcerska Drużyna Wodna „Krypa” w naszej szkole.

    Kiedy nasi uczniowie wzbogacali wiedzę na temat bajek mazurskich biorąc udział w powiatowej grze miejskiej do naszej szkoły zagościli harcerze. W biwaku zorganizowanym w naszej szkole wzięli udział harcerze z 44 Harcerskiej Drużyny Wodnej „Krypa”. Tej nocy Węgielsztyn zobaczył jak młodzi ludzie potrafią ożywić szkołę i spędzać czas ucząc się i zdobywając sprawności. Doświadczona kadra instruktorów potrafiła wspaniale zorganizować zajęcia i z odpowiedzialnością zaopiekować się uczestnikami i szkołą. Szkoła w Węgielsztynie poleca się na przyszłe manewry i biwaki.

  • Gra Miejska pt.: ,,Bajki mazurskie”.

     Gra Miejska pt.: ,,Bajki mazurskie”.

    W sobotę 27 kwietnia dwie drużyny w składzie: Kasia Ożga, Lena Predko, Diana Kochan, Kinga Domurad, Laura Domurad, Artur Biernat, Miłosz Rymszewicz, Jakub Jarmoluk, Dawid Marcinkiewicz, Maciej Domurad, Damian Ożga, Aleks Basara i Szymon Żołnowski wzięły udział w  grze Miejskiej pt.: ,,Bajki mazurskie”. Organizatorem Gry miejskiej była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie i Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Jedynka”. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne zadania na terenie Węgorzewa w ciekawych punktach. Tematyka Gry dotyczy bajek mazurskich i historii naszego regionu. W grze wzięli udział nasi uczniowie pod opieką Pań Anny Krupy i Beaty Miazgi przy wsparciu Marianny Putkowskiej. Zadaniem uczestników Warunkiem ukończenia gry było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi wyłącznie pieszo i wykonywanie wszystkich zadań. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie i narzucili takie tępo, że organizatorzy nie mogli za nimi nadążyć, by zrobić im zdjęcie. W grze wzięło udział ok. 150 uczestników, którzy się wspierali, pomagali i dobrze bawili. Gratulacje dla organizatorów. Ja też tam byłam pyszną kiełbaską się poczęstowałam i na pizzę i lody z dziećmi zawędrowałam.

  • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.

    Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.
  • Spotkanie z leśniczym w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”

    Spotkanie z leśniczym w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”

    Od 22 do 26 kwietnia w naszej szkole prowadziliśmy akcję „Tydzień dla Ziemi”. W piątek, w ramach tej akcji, odbyło się spotkanie uczniów z panem Przemysławem Sarżyńskim, leśniczym z Nadleśnictwa Borki. Pan leśniczy zaprezentował filmy o ekosystemie leśnym, opowiadał o ochronie zwierząt i roślin, o zachowaniu się w lesie. W trakcie spotkania uczniowie mogli oglądać poroże łosia, jelenia i róg żubra. Na specjalnej tablicy wysłuchiwali odgłosów zwierząt i ptaków, rozpoznawali i nazywali zwierzęta leśne. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki, książki o zwierzętach, smycze i zakładki do książek.

    To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w tym roku odbyła się 26 maja 2024 r. Jak co roku najlepsi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w turnieju BRD. W tym toku byli to uczniowie klasy VIII Alek Basara, Maciej Domurad i Damian Ożga. Męska silna drużyna wykazała się wiedzą teoretyczną w testach i wiedzą praktyczną w miasteczku ruchu drogowego, w prawidłowym poruszaniu się rowerem i zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie poprawili zeszłoroczny wynik i w tym roku zdobyli II miejsce. Turniej BRD wymaga bardzo dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ruchu drogowego i umiejętności jazdy rowerem. Konkurencja była bardzo duża, a umiejętności wszystkich uczestników na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca.

  • Konstytucja 3 Maja.

    Konstytucja 3 Maja.

    W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasi uczniowie przybliżyli historię tamtych dni. Zabrali nas w podróż po Europie prezentując kulturę i obyczaje kilku państw członkowskich Unii Europejskiej. Nie zabrakło również informacji dotyczących uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne.

  • Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" .

    Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" .

    Dwoje uczniów klasy VI- Diana Kochan i Szymon Drzał- reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Węgorzewie. Zadania konkursowe były bardzo trudne, i szablonowe co wzbudziło w uczniach chęć podjęcia rywalizacji w następnym roku.

  • 81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

    81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

    19 kwietnia  obchodziliśmy  81 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję społeczno-edukacyjną akcji „Łączy nas pamięć”. Uczniowie naszej szkoły tego dnia uczestniczyli w zajęciach podczas, których obejrzeli „film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać.” Film przybliżył historię powstania i był przyczynkiem do wykonania żonkili, symbolu powstania żydowskiego w getcie warszawskim. Film zainteresował uczniów do tego stopnia, że obejrzeliśmy inne materiały przygotowane przez Muzeum w Polinie: „film animowany "Będę pisać", który ukazuje los dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej, film "Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall oraz film "Muranów – Dzielnica Północna", stworzony na potrzeby akcji w ubiegłych latach. Materiał utrzymany w stylistyce youtuberskiej.”

  • Indywidualny Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców.

    Indywidualny Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców.

    W Indywidualnym Turnieju Szachowym Dziewcząt i Chłopców, który odbył się w Radziejach, nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca.

     Kategoria: klas IV – VI

    I miejsce -  Marcel Rynia

    III miejsce Katarzyna Ożga

    IV miejsce Agnieszka Czechowska

    V miejsce Diana Kochan

    VI miejsce Marta Hołoweńko

     

    Kategoria: klasy VII – VIII

    I miejsce – Maciej Domurad

    II miejsce – Kinga Domurad

    III miejsce Laura Domurad

    III miejsce Dawid Marcinkiewicz

    IV miejsce Aleks Basara

    Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które na pewno będą pod bacznym okiem Pani Bogusi Wąsowicz.

  • Masa solna to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

    Masa solna to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

    Tak nie wiele trzeba nam, aby bawić dobrze się, trochę mąki, kilo soli, szklankę wody i wyobraźni uczniów klasy II, III i IV. Na zajęciach w świetlicy socjoterapeutycznej „Pinokio” bawimy się , rozwijamy i doświadczamy, a przy okazji uczymy.

  • Odnawialne źródła energii.

    Odnawialne źródła energii.

    Dziś w naszej szkole odbyły się bezpłatne warsztaty dla uczniów klasy II – V „Odnawialne źródła energii”. Kolejny raz studenci zafascynowali naszych uczniów wiedzą, metodami, a w szczególności eksperymentami i rekwizytami, które przybliżyły temat OZE. Uczniowie dowiedzieli się co oznacza skrót OZE, jakie rozróżniamy źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystywania i jak dużo Polska wytwarza energii ze źródeł odnawialnych. W części praktycznej uczniowie wspólnie z edukatorem przeprowadzali eksperymenty , w których testowali między innymi mini turbinę wiatrową. Po zajęciach nasi uczniowie uskarżali się, że zajęcia trwały zbyt krótko, bo tylko 45 minut J.

  • Rekrutacja do przedszkola i klasy I.

    Rekrutacja do przedszkola i klasy I.

    Zakończyła się rekrutacja do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2024/2025. 

    Posiadamy jeszcze wolne miejsca w grupie przedszkolnej i klasie I. Zapraszamy do składania wymaganej dokumentacji dostepnej w sekretariacie szkoły.

  • Życzenia wielkanocne.

    Życzenia wielkanocne.
  • Centrum Nauki Kopernika w naszej szkole!

    Centrum Nauki Kopernika w naszej szkole!

    W dniach 18 – 19 marca 2024 r. w naszej szkole uczniowie szkół podstawowych, przedszkola Misia Uszatka i Kubusia Puchatka oraz SOSW w Węgorzewie wzięli udział w interaktywnej wystawie z CNK w Warszawie.  Troje profesjonalnych edukatorów inspirowało do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi wśród 15 niesamowitych eksponatów. Przestrzeń sali gimnastycznej została na dwa dni przeorganizowana w „Centrum Naukowe Obitza”. Nasz patron Kurt Alfred Obitz  jako naukowiec weterynarz przez całe życie rozwijał swoje zainteresowania i pasjonował się otaczającym go światem. Te cechy naszego patrona spowodowały, że i my na wszelkie dostępne sposoby  organizujemy zajęcia edukacyjne, które rozwijające nasze zainteresowania i pasje.

    Nasi edukatorzy z żalem wyjeżdżali z pięknej miejscowości gdzie jezioro w zasięgu wzroku, zieleń wokół i ludzie wspaniali. Koło Gospodyń Wiejskich Stawki Przystań i Węgielsztyn zaangażowało Julię edukatorze CNK do robienia palmy wielkanocnej. Natomiast koledzy Juli zwiedzili okolicę pokonując ponad 30 km na naszych szkolnych rowerach.

    Dziękujemy cierpliwej, zaangażowanej i profesjonalnej młodzieży z CNK za dwa atrakcyjne dni. Mamy nadzieję, że upominki z Promocji Miasta Węgorzewa będą im przypominały o Węgielsztynie i okolicach.

  • Zmiana poczty!

  • Nauczyciel bibliotekarz!!!

    Nauczyciel bibliotekarz!!!

    "Każda książka, która pomaga dziecku wyrobić sobie nawyk czytania, uczynić czytanie jedną z jego głębokich i ciągłych potrzeb, jest dla niego dobra” – Maya Angelou. Uczniowie klasy drugiej odwiedzili bibliotekę szkolną w celu przeprowadzenia wywiadu z panią Arletą - bibliotekarką pracującą w naszej szkole. Wcześniej przygotowali wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Wypożyczyli książki obiecując, że będą o nie dbać i zwrócą po przeczytaniu. Liczymy na to ,że drugoklasiści będą wspaniałymi czytelnikami.

  • Wszystkich nas łączy troska o dobro i przyszłość młodego pokolenia.

    Wszystkich nas łączy troska o dobro i przyszłość młodego pokolenia.

    Co pięć lat odbywa się planowana wizyta Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, która w tym roku przypadła 28 lutego 2024 r. Kierując się słowami papieża Franciszka "zachęcamy uczniów do otwarcia na drugiego człowieka" i w myśl tych słów nasz katecheta ks. Tomasz Sikorski przygotował wraz z uczniami własny scenariusz "W mocy Bożego Ducha... idziemy świadczyć o Chrystusie".

    W uroczystości wzięli udział rodzice, a gościnnie wystąpił chór Josephus.

  • Zajęcia kulinarne.

    Zajęcia kulinarne.

    Laboratoria przyszłości w smakowitej wersji na zajęciach w świetlicy „Pinokio”

  • Dzień Dinozaura.

    Dzień Dinozaura.

    26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. To świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat tych gadów. Te prehistoryczne gady wyginęły dawno temu, ale nie zmiennie do dziś fascynują szczególnie dzieci. Na naszych zajęćiach nie zabrakło rekwizytów do zabawy, były też ubranka z dinozaurami, książki oraz kolorowanki. Cały dzień był fantastyczną zabawą. Choć groźnie wyglądały prezentowane dinozaury, to okazały się bardzo przyjazne przedszkolakom.

  • "Rozwój to nasze drugie imię"!

    "Rozwój to nasze drugie imię"!

    Budujemy dobre podstawy już w przedszkolu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Węgielsztyn 52
    11-600 Węgorzewo
    woj. warmińsko- mazurskie
  • 874276006 fax 874276006
    Dyrektor szkoły: mgr Marianna Putkowska
    Zastępca społeczny: mgr Małgorzata Wierzbicka

Galeria zdjęć