Uczniowie klasy I bawili się grami, którymi bawili się ich rodzice. Jak również grali w gry planszowe popularne obecnie.
To szkoła, która rozwija pasje i zainteresowania.
4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszystkie nasz działania były związane tematycznie z marchewką: zabawy, zawody marchewkowe, obieranie marchewki, picie soku oraz jedzenie ciasteczek z marchewką. Było dużo śmiechu, wesołej zabawy promującej spożywanie marchewki, jako źródło witamin.
M. Milewska
Dzieci bardzo chętnie zabrały się do robienia sałatki owocowej. Celem było przykazanie dzieciom, że owoce zawierają niezbędne dla zdrowia witaminy oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Po takiej dawce witamin na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.
Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie Historyczno - Multimedialnym pod nazwą "Historia Armii Krajowej", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie. Drużyna naszych historyków w składzie: Bartosz Stec, Jakub Gąbka i Dawid Wójcik zajęła III miejsce.
Andrzej Michalak
Nasze plany na niedaleką przyszłość.
W dniu 30.03.2022 r. na lekcji języka angielskiego w klasa V, przygotowała projekt kulinarny. Tym razem uczniowie zmierzyli się z przygotowaniem sushi. Mogliśmy liczyć na pomoc rodzica, który dokładnie udzielił nam lekcji pokazowej. Dzieci szybko włączyły sie w przygotowanie tej wytrawnej potrawy i samodzielnie ją wykonały.
W. Gorgosz
Zapraszamy rodziców i dzieci do włączenia się w zbiórkę makulatury i powalczenia o główną nagrodę. Szczególnie, że cel jest do osiągnięcia, ponieważ główna nagroda o wartości 4 000 zł przypadnie Placówce, która uzyska najwyższy wskaźnik ilości zebranej makulatury powyżej 5 kg na ucznia w szkole. Makulaturę prosimy dostarczać do szkoły.
Koordynatorzy zbiórki Marianna Putkowska i Izabela Kawka.
Lepimy baranki z gliny !
Plakat promujący nabór do Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie
W czasie gdy informacje o wojnie w Ukrainie są na porządku dziennym i bez przeszkód dzieci maja do nich dostęp trzeba pamiętać o wsparciu psychicznym szczególnie najmłodszych. Dlatego pedagog szkolny na zajęciach z dziećmi zastosował biblioterapię, która jest rodzajem terapeutycznego wsparcia poprzez literaturę. Zastosowanie odpowiedniej literatury miało na celu zmniejszenie stresu i wyeliminowanie poczucia osamotnienia czy wykluczenia. Zajęcia polegały na ukierunkowanym czytaniu odpowiednio wybranych pod kątem potrzeb uczniów książek i późniejszym omówieniem danych fragmentów. Zarówno pedagog jaki i dzieci czytały głośno i cicho przygotowane książki, komiksy i czasopisma. Na zajęciach nie zabrakło też ciekawych gier planszowych i interaktywnych. Ważnym elementem spotkania był międzyosobowy kontakt indywidualny i grupowy. Na pierwszych zajęciach skupiliśmy się na oddziaływaniu profilaktycznym, które pozwoliło na wartościowe spędzanie wolnego czasu, wspierało budowanie pozytywnego obrazu świata i siebie, pogłębiło wrażliwość i rozwinęło wyobraźnię dzieci.
14 marca Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
Wydaje się, że liczba (służąca przecież tylko do określenia pewnej ilości) sama w sobie nie może być szczególnie interesująca. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto. W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i również Międzynarodowy Dzień Matematyki.
Liczba Pi
π = 3,141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820…
W ostatnich dniach niepokój związany z wojną w Ukrainie udziela się nam dorosłym, ale też dzieciom. Pedagog szkolny lekcję w klasach I – VIII na temat sytuacji za naszą wschodnią granicą. Wspierając się materiałami przygotowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę pedagog przeprowadził pogadankę na podstawie filmu „Porozmawiajmy o wojnie w Ukrainie”. Wiemy, że dzieci i młodzież są dobrymi obserwatorami i słuchają rozmów dorosłych, korzystają z mediów społecznościowych i mają dostęp do zdjęć i filmów prosto z wojny. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na bardzo ważne kwestie: Jak rozmawiać z nimi o wydarzeniach z ostatnich dni? Jak tłumaczyć im sytuację? Najistotniejsze jednak jest to, aby uczyć nasze dzieci oddzielać prawdę od fałszu, a przede wszystkim koić niepokój?
Link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=nFTWd4hCPwQ&t=2s
„Krótki film został przygotowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i jest przeznaczony dla dzieci … W materiale psycholożka i terapeutka dr Anna Szczepaniak z fundacyjnego Centrum Pomocy Dzieciom oraz Łukasz Wojtasik, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w Internecie w prosty sposób opowiadają o wojnie w Ukrainie. Tłumaczą oni, jakie wojna wywołuje emocje i jak sobie z nimi poradzić, a także zwracają uwagę na pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje, które potęgują lęk. W celu zadbania o najwyższą jakość przekazu treść filmu została skonsultowana i pozytywnie zaopiniowana przez uznaną psycholożkę, prof. dr hab. Katarzynę Schier.”
Spotkanie z książką, a zwłaszcza z lekturą, wydawać się może mało atrakcyjne.
Uczniowie klas IV - VIII przygotowali lapbooki. Tym samym udowodnili, że książka to nie tylko okładka i kartki, ale to przede wszystkim fascynujące przygody bohaterów, którzy mogą być dla nas przykładem odwagi, wierności swoim przekonaniom, a także wspaniałymi przyjaciółmi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za dary dla uchodźców z Ukrainy.Jeszcze w tym tygodniu zostaną dostarczone dla potrzebujących, którzy dotarli w nasze okolice.
Zbiórka trwa do 4.03.2022 r.!
Uwaga !
Prosimy o kontakt ze szkołą osoby z pobliskich miejscowości, które zdecydowały się przygarnąć pod swój dach potrzebujących z Ukrainy.
Wesprzemy darami z naszej zbiórki.
Україно ти не одна!
Czy czytasz dziecku 20 minut dziennie? Wiesz jakie książki warto czytać i polecić twojemu dziecku do przeczytania? Czy zwracasz uwagę na to czy twoje dziecko wypożycza książki z biblioteki szkolnej? Jeśli na jedno z tych pytań nie znasz odpowiedzi to link do tej strony jest dla Ciebie.
Serdecznie zapraszam od uzależniania dzieci od czytania.
Biblioteka szkolna.
https://dziecisawazne.pl/ksiazki/ksiazki-dla-dzieci/