• Gmina Węgorzewo będzie realizowała projekt w ramach Erasmus +

    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie bierze udział w projekcje „Rozwijanie wybranych kompetencji kluczowych uczniów na lekcjach i w działalności pozalekcyjnej  szkoły”.

  • Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską.

    Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską.

    dnia 28 października 2024 r.

  • Sprzątanie świata

    Nowa galeria Sprzątanie świata została dodana do albumu fotograficznego

  • Uwaga!!!

  • Plan lekcji 2024

  • Witamy w roku szkolnym 2024/2025

  • Projekt realizowany w szkole "Wracamydokorzeni"

    "Żyjemy zgodnie z naturą" - takie hasło towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie podczas wycieczki do Ełku i Wilkasek w ramach realizacji projektu pt." Wracamy do korzeni - korzystanie z energii wczoraj i dziś". Był spacer po pięknym ogrodzie. Następnie wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne wykorzystując do tego liście i kwiaty a wizyta w ZooEkipa w Wilkaskach okazała się atrakcyjną lekcją przyrody

    Uczniowie, którzy byli na wycieczce zyskali bardzo wiele: wiedzę w praktyce i cudownie spędzony czas dzięki staraniom i pracy Pani Arleta Arendt koordynatorki projektu.

  • Kolonie letnie 2024

    Kolonie letnie 2024

    Zapraszamy do rezerwacji miejsc.

  • Wycieczka do Zakopanego.

    Wycieczka szkolna, która trwała siedem dni, bardzo szybko minęła.  Choć wyruszyliśmy z Węgielsztyna 6 maja o godzinie 3.40 to nikt nie spał do przyjazdu do Krakowa. Miasto przywitało nas słońcem i letnią temperaturą. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęliśmy od Katedry Wawelskiej później przeszliśmy Traktem Królewskim, a na koniec na Rynku Starego Miasta zaopatrzyliśmy się w pamiątki.  Po małym odpoczynku udaliśmy się w podróż do  Zakopanego gdzie w Pensjonacie Pokoje Gościnne Wojciecha Łukaszczyka zostaliśmy zakwaterowani  w pokojach 2,3,4,5 osobowych. Dzień był pełen wrażeń i może dla tego po obiadokolacji postanowiliśmy spędzić wieczór w pokojach.

    Codziennie posileni śniadaniem w pensjonacie wyruszaliśmy na wędrówkę w góry.

    W czasie pobytu w Zakopanem: zawędrowaliśmy do Doliny Kościeliskiej, udało nam się wejść na Rusinową Polanę, wjechać i zjechać kolejką na Gubałówkę, zwiedzić Muzeum TPN, obejrzeć z bliska skocznie narciarskie Wielka Krokiew, byliśmy kilkakrotnie na Krupówkach oraz odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach. A pobyt na Termach Gorący Potok pozwolił nam się zrelaksować i nabrać sił do dalszych wędrówek. Nie zabrakło spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i uczniami, których gościliśmy u szarzej szkole w ubiegłym roku.

    Ostatniego dnia posileni śniadaniem i zaopatrzeni w kanapki wyjechaliśmy z samego  rana, by nie utknąć w korku na Zakopiance, bowiem spieszyliśmy się zwiedzić Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie i Muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II.

    Z Krakowa wyruszyliśmy w drogę powrotną do Węgielsztyna. Niestety 12 maj był ostatnim dniem naszej wycieczki. Do Węgielsztyna dotarliśmy po godzinie 21, a ostatni uczestnik wycieczki został oddany w ręce rodziców tuż przed godziną 22.00. Było długo, daleko i wyczerpująco, ale jak zgodnie wszyscy stwierdzili, było warto i pojedziemy kolejny raz.

  • Wycieczka do Zakopanego.

    Wycieczka do Zakopanego.

    Upłynął czwarty dzień wycieczki do Zakopanego uczniów Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie i Szkoły Podstawowej w Perłach. Dziś w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem uczniowie przywitali nas góralską muzyką, przedstawieniem „Oczepiny” i zatańczyli Zbójnickiego. My zafascynowani tradycją i kulturą góralską z zachwytem przyglądaliśmy się strojom, które jak się okazało mogliśmy przymierzyć. A po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców Szkoły w Podczerwonym, nabraliśmy odwagi na naukę tańca i śpiewu góralskiego. Przyjęcie Mazurów przez Górali odbyło się iście po królewsku. Tego dnia jednak nie była to ostatnia atrakcja, bowiem udaliśmy się na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Andrzeja Knapczyka –Ducha w Czerwiennem, których gościliśmy w naszej szkole w ubiegłym roku. Spotkanie odbyło się w pięknej letniej scenerii na terenie Parafii Kościoła w Miętustwie. Uczniowie trzech szkół integrowali się przy grilu i grach sportowych.

  • 44 Harcerska Drużyna Wodna „Krypa” w naszej szkole.

    44 Harcerska Drużyna Wodna „Krypa” w naszej szkole.

    Kiedy nasi uczniowie wzbogacali wiedzę na temat bajek mazurskich biorąc udział w powiatowej grze miejskiej do naszej szkoły zagościli harcerze. W biwaku zorganizowanym w naszej szkole wzięli udział harcerze z 44 Harcerskiej Drużyny Wodnej „Krypa”. Tej nocy Węgielsztyn zobaczył jak młodzi ludzie potrafią ożywić szkołę i spędzać czas ucząc się i zdobywając sprawności. Doświadczona kadra instruktorów potrafiła wspaniale zorganizować zajęcia i z odpowiedzialnością zaopiekować się uczestnikami i szkołą. Szkoła w Węgielsztynie poleca się na przyszłe manewry i biwaki.

  • Gra Miejska pt.: ,,Bajki mazurskie”.

     Gra Miejska pt.: ,,Bajki mazurskie”.

    W sobotę 27 kwietnia dwie drużyny w składzie: Kasia Ożga, Lena Predko, Diana Kochan, Kinga Domurad, Laura Domurad, Artur Biernat, Miłosz Rymszewicz, Jakub Jarmoluk, Dawid Marcinkiewicz, Maciej Domurad, Damian Ożga, Aleks Basara i Szymon Żołnowski wzięły udział w  grze Miejskiej pt.: ,,Bajki mazurskie”. Organizatorem Gry miejskiej była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie i Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Jedynka”. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne zadania na terenie Węgorzewa w ciekawych punktach. Tematyka Gry dotyczy bajek mazurskich i historii naszego regionu. W grze wzięli udział nasi uczniowie pod opieką Pań Anny Krupy i Beaty Miazgi przy wsparciu Marianny Putkowskiej. Zadaniem uczestników Warunkiem ukończenia gry było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi wyłącznie pieszo i wykonywanie wszystkich zadań. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie i narzucili takie tępo, że organizatorzy nie mogli za nimi nadążyć, by zrobić im zdjęcie. W grze wzięło udział ok. 150 uczestników, którzy się wspierali, pomagali i dobrze bawili. Gratulacje dla organizatorów. Ja też tam byłam pyszną kiełbaską się poczęstowałam i na pizzę i lody z dziećmi zawędrowałam.

  • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.

    Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.
  • Spotkanie z leśniczym w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”

    Spotkanie z leśniczym w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”

    Od 22 do 26 kwietnia w naszej szkole prowadziliśmy akcję „Tydzień dla Ziemi”. W piątek, w ramach tej akcji, odbyło się spotkanie uczniów z panem Przemysławem Sarżyńskim, leśniczym z Nadleśnictwa Borki. Pan leśniczy zaprezentował filmy o ekosystemie leśnym, opowiadał o ochronie zwierząt i roślin, o zachowaniu się w lesie. W trakcie spotkania uczniowie mogli oglądać poroże łosia, jelenia i róg żubra. Na specjalnej tablicy wysłuchiwali odgłosów zwierząt i ptaków, rozpoznawali i nazywali zwierzęta leśne. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki, książki o zwierzętach, smycze i zakładki do książek.

    To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w tym roku odbyła się 26 maja 2024 r. Jak co roku najlepsi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w turnieju BRD. W tym toku byli to uczniowie klasy VIII Alek Basara, Maciej Domurad i Damian Ożga. Męska silna drużyna wykazała się wiedzą teoretyczną w testach i wiedzą praktyczną w miasteczku ruchu drogowego, w prawidłowym poruszaniu się rowerem i zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie poprawili zeszłoroczny wynik i w tym roku zdobyli II miejsce. Turniej BRD wymaga bardzo dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ruchu drogowego i umiejętności jazdy rowerem. Konkurencja była bardzo duża, a umiejętności wszystkich uczestników na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca.

  • Konstytucja 3 Maja.

    Konstytucja 3 Maja.

    W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasi uczniowie przybliżyli historię tamtych dni. Zabrali nas w podróż po Europie prezentując kulturę i obyczaje kilku państw członkowskich Unii Europejskiej. Nie zabrakło również informacji dotyczących uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne.

  • Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" .

    Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" .

    Dwoje uczniów klasy VI- Diana Kochan i Szymon Drzał- reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Węgorzewie. Zadania konkursowe były bardzo trudne, i szablonowe co wzbudziło w uczniach chęć podjęcia rywalizacji w następnym roku.

  • 81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

    81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

    19 kwietnia  obchodziliśmy  81 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję społeczno-edukacyjną akcji „Łączy nas pamięć”. Uczniowie naszej szkoły tego dnia uczestniczyli w zajęciach podczas, których obejrzeli „film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać.” Film przybliżył historię powstania i był przyczynkiem do wykonania żonkili, symbolu powstania żydowskiego w getcie warszawskim. Film zainteresował uczniów do tego stopnia, że obejrzeliśmy inne materiały przygotowane przez Muzeum w Polinie: „film animowany "Będę pisać", który ukazuje los dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej, film "Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall oraz film "Muranów – Dzielnica Północna", stworzony na potrzeby akcji w ubiegłych latach. Materiał utrzymany w stylistyce youtuberskiej.”

  • Indywidualny Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców.

    Indywidualny Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców.

    W Indywidualnym Turnieju Szachowym Dziewcząt i Chłopców, który odbył się w Radziejach, nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca.

     Kategoria: klas IV – VI

    I miejsce -  Marcel Rynia

    III miejsce Katarzyna Ożga

    IV miejsce Agnieszka Czechowska

    V miejsce Diana Kochan

    VI miejsce Marta Hołoweńko

     

    Kategoria: klasy VII – VIII

    I miejsce – Maciej Domurad

    II miejsce – Kinga Domurad

    III miejsce Laura Domurad

    III miejsce Dawid Marcinkiewicz

    IV miejsce Aleks Basara

    Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które na pewno będą pod bacznym okiem Pani Bogusi Wąsowicz.

  • Masa solna to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

    Masa solna to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

    Tak nie wiele trzeba nam, aby bawić dobrze się, trochę mąki, kilo soli, szklankę wody i wyobraźni uczniów klasy II, III i IV. Na zajęciach w świetlicy socjoterapeutycznej „Pinokio” bawimy się , rozwijamy i doświadczamy, a przy okazji uczymy.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Węgielsztyn 52
    11-600 Węgorzewo
    woj. warmińsko- mazurskie
  • 874276006 fax 874276006
    Dyrektor szkoły: mgr Marianna Putkowska
    Zastępca społeczny: mgr Małgorzata Wierzbicka

Galeria zdjęć