• Życzenia Noworoczne.

    Życzenia Noworoczne.
  • Pasowanie na ucznia 2024

    Nowa galeria Pasowanie na ucznia 2024 została dodana do albumu fotograficznego

    28 listopada 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

  • Gmina Węgorzewo będzie realizowała projekt w ramach Erasmus +

    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie bierze udział w projekcje „Rozwijanie wybranych kompetencji kluczowych uczniów na lekcjach i w działalności pozalekcyjnej  szkoły”.

  • Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską.

    Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską.

    dnia 28 października 2024 r.

  • Sprzątanie świata

    Nowa galeria Sprzątanie świata została dodana do albumu fotograficznego

  • Uwaga!!!

  • Plan lekcji 2024

  • Witamy w roku szkolnym 2024/2025

  • Projekt realizowany w szkole "Wracamydokorzeni"

    "Żyjemy zgodnie z naturą" - takie hasło towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie podczas wycieczki do Ełku i Wilkasek w ramach realizacji projektu pt." Wracamy do korzeni - korzystanie z energii wczoraj i dziś". Był spacer po pięknym ogrodzie. Następnie wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne wykorzystując do tego liście i kwiaty a wizyta w ZooEkipa w Wilkaskach okazała się atrakcyjną lekcją przyrody

    Uczniowie, którzy byli na wycieczce zyskali bardzo wiele: wiedzę w praktyce i cudownie spędzony czas dzięki staraniom i pracy Pani Arleta Arendt koordynatorki projektu.

  • Kolonie letnie 2024

    Kolonie letnie 2024

    Zapraszamy do rezerwacji miejsc.

  • Wycieczka do Zakopanego.

    Wycieczka szkolna, która trwała siedem dni, bardzo szybko minęła.  Choć wyruszyliśmy z Węgielsztyna 6 maja o godzinie 3.40 to nikt nie spał do przyjazdu do Krakowa. Miasto przywitało nas słońcem i letnią temperaturą. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęliśmy od Katedry Wawelskiej później przeszliśmy Traktem Królewskim, a na koniec na Rynku Starego Miasta zaopatrzyliśmy się w pamiątki.  Po małym odpoczynku udaliśmy się w podróż do  Zakopanego gdzie w Pensjonacie Pokoje Gościnne Wojciecha Łukaszczyka zostaliśmy zakwaterowani  w pokojach 2,3,4,5 osobowych. Dzień był pełen wrażeń i może dla tego po obiadokolacji postanowiliśmy spędzić wieczór w pokojach.

    Codziennie posileni śniadaniem w pensjonacie wyruszaliśmy na wędrówkę w góry.

    W czasie pobytu w Zakopanem: zawędrowaliśmy do Doliny Kościeliskiej, udało nam się wejść na Rusinową Polanę, wjechać i zjechać kolejką na Gubałówkę, zwiedzić Muzeum TPN, obejrzeć z bliska skocznie narciarskie Wielka Krokiew, byliśmy kilkakrotnie na Krupówkach oraz odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach. A pobyt na Termach Gorący Potok pozwolił nam się zrelaksować i nabrać sił do dalszych wędrówek. Nie zabrakło spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i uczniami, których gościliśmy u szarzej szkole w ubiegłym roku.

    Ostatniego dnia posileni śniadaniem i zaopatrzeni w kanapki wyjechaliśmy z samego  rana, by nie utknąć w korku na Zakopiance, bowiem spieszyliśmy się zwiedzić Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie i Muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II.

    Z Krakowa wyruszyliśmy w drogę powrotną do Węgielsztyna. Niestety 12 maj był ostatnim dniem naszej wycieczki. Do Węgielsztyna dotarliśmy po godzinie 21, a ostatni uczestnik wycieczki został oddany w ręce rodziców tuż przed godziną 22.00. Było długo, daleko i wyczerpująco, ale jak zgodnie wszyscy stwierdzili, było warto i pojedziemy kolejny raz.

  • Wycieczka do Zakopanego.

    Wycieczka do Zakopanego.

    Upłynął czwarty dzień wycieczki do Zakopanego uczniów Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie i Szkoły Podstawowej w Perłach. Dziś w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem uczniowie przywitali nas góralską muzyką, przedstawieniem „Oczepiny” i zatańczyli Zbójnickiego. My zafascynowani tradycją i kulturą góralską z zachwytem przyglądaliśmy się strojom, które jak się okazało mogliśmy przymierzyć. A po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców Szkoły w Podczerwonym, nabraliśmy odwagi na naukę tańca i śpiewu góralskiego. Przyjęcie Mazurów przez Górali odbyło się iście po królewsku. Tego dnia jednak nie była to ostatnia atrakcja, bowiem udaliśmy się na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Andrzeja Knapczyka –Ducha w Czerwiennem, których gościliśmy w naszej szkole w ubiegłym roku. Spotkanie odbyło się w pięknej letniej scenerii na terenie Parafii Kościoła w Miętustwie. Uczniowie trzech szkół integrowali się przy grilu i grach sportowych.

  • 44 Harcerska Drużyna Wodna „Krypa” w naszej szkole.

    44 Harcerska Drużyna Wodna „Krypa” w naszej szkole.

    Kiedy nasi uczniowie wzbogacali wiedzę na temat bajek mazurskich biorąc udział w powiatowej grze miejskiej do naszej szkoły zagościli harcerze. W biwaku zorganizowanym w naszej szkole wzięli udział harcerze z 44 Harcerskiej Drużyny Wodnej „Krypa”. Tej nocy Węgielsztyn zobaczył jak młodzi ludzie potrafią ożywić szkołę i spędzać czas ucząc się i zdobywając sprawności. Doświadczona kadra instruktorów potrafiła wspaniale zorganizować zajęcia i z odpowiedzialnością zaopiekować się uczestnikami i szkołą. Szkoła w Węgielsztynie poleca się na przyszłe manewry i biwaki.

  • Gra Miejska pt.: ,,Bajki mazurskie”.

     Gra Miejska pt.: ,,Bajki mazurskie”.

    W sobotę 27 kwietnia dwie drużyny w składzie: Kasia Ożga, Lena Predko, Diana Kochan, Kinga Domurad, Laura Domurad, Artur Biernat, Miłosz Rymszewicz, Jakub Jarmoluk, Dawid Marcinkiewicz, Maciej Domurad, Damian Ożga, Aleks Basara i Szymon Żołnowski wzięły udział w  grze Miejskiej pt.: ,,Bajki mazurskie”. Organizatorem Gry miejskiej była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie i Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Jedynka”. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne zadania na terenie Węgorzewa w ciekawych punktach. Tematyka Gry dotyczy bajek mazurskich i historii naszego regionu. W grze wzięli udział nasi uczniowie pod opieką Pań Anny Krupy i Beaty Miazgi przy wsparciu Marianny Putkowskiej. Zadaniem uczestników Warunkiem ukończenia gry było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi wyłącznie pieszo i wykonywanie wszystkich zadań. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie i narzucili takie tępo, że organizatorzy nie mogli za nimi nadążyć, by zrobić im zdjęcie. W grze wzięło udział ok. 150 uczestników, którzy się wspierali, pomagali i dobrze bawili. Gratulacje dla organizatorów. Ja też tam byłam pyszną kiełbaską się poczęstowałam i na pizzę i lody z dziećmi zawędrowałam.

  • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.

    Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile.
  • Spotkanie z leśniczym w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”

    Spotkanie z leśniczym w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi”

    Od 22 do 26 kwietnia w naszej szkole prowadziliśmy akcję „Tydzień dla Ziemi”. W piątek, w ramach tej akcji, odbyło się spotkanie uczniów z panem Przemysławem Sarżyńskim, leśniczym z Nadleśnictwa Borki. Pan leśniczy zaprezentował filmy o ekosystemie leśnym, opowiadał o ochronie zwierząt i roślin, o zachowaniu się w lesie. W trakcie spotkania uczniowie mogli oglądać poroże łosia, jelenia i róg żubra. Na specjalnej tablicy wysłuchiwali odgłosów zwierząt i ptaków, rozpoznawali i nazywali zwierzęta leśne. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki, książki o zwierzętach, smycze i zakładki do książek.

    To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w tym roku odbyła się 26 maja 2024 r. Jak co roku najlepsi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w turnieju BRD. W tym toku byli to uczniowie klasy VIII Alek Basara, Maciej Domurad i Damian Ożga. Męska silna drużyna wykazała się wiedzą teoretyczną w testach i wiedzą praktyczną w miasteczku ruchu drogowego, w prawidłowym poruszaniu się rowerem i zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie poprawili zeszłoroczny wynik i w tym roku zdobyli II miejsce. Turniej BRD wymaga bardzo dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ruchu drogowego i umiejętności jazdy rowerem. Konkurencja była bardzo duża, a umiejętności wszystkich uczestników na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca.

  • Konstytucja 3 Maja.

    Konstytucja 3 Maja.

    W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasi uczniowie przybliżyli historię tamtych dni. Zabrali nas w podróż po Europie prezentując kulturę i obyczaje kilku państw członkowskich Unii Europejskiej. Nie zabrakło również informacji dotyczących uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne.

  • Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" .

    Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" .

    Dwoje uczniów klasy VI- Diana Kochan i Szymon Drzał- reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka Nie Zna Granic" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Węgorzewie. Zadania konkursowe były bardzo trudne, i szablonowe co wzbudziło w uczniach chęć podjęcia rywalizacji w następnym roku.

  • 81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

    81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

    19 kwietnia  obchodziliśmy  81 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję społeczno-edukacyjną akcji „Łączy nas pamięć”. Uczniowie naszej szkoły tego dnia uczestniczyli w zajęciach podczas, których obejrzeli „film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać.” Film przybliżył historię powstania i był przyczynkiem do wykonania żonkili, symbolu powstania żydowskiego w getcie warszawskim. Film zainteresował uczniów do tego stopnia, że obejrzeliśmy inne materiały przygotowane przez Muzeum w Polinie: „film animowany "Będę pisać", który ukazuje los dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej, film "Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall oraz film "Muranów – Dzielnica Północna", stworzony na potrzeby akcji w ubiegłych latach. Materiał utrzymany w stylistyce youtuberskiej.”

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Węgielsztyn 52
    11-600 Węgorzewo
    woj. warmińsko- mazurskie
  • Dyrektor szkoły: mgr Marianna Putkowska
    Zastępca społeczny: mgr Małgorzata Wierzbicka, mgr Anna Krupa

Galeria zdjęć