• Konkursy w bibliotece szkolnej
    19.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkursy w bibliotece szkolnej.

  • Kreatywne zajęcia biblioteczne

    Podczas zajęć bibliotecznych dzieci z przedszkola i uczniowie klas „0, I, II wykonali własnoręcznie choinkę. Dzięki zespołowej pracy taka piękna choinka zdobi bibliotekę i nadaje jej świąteczny nastrój. Nasze zdolne i pracowite dzieci przygotowały także kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. W szkole na każdym kroku widać, że już nadchodzą święta. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj doceni starania dzieci i w tym roku spełni ich marzenia. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

  • Mikołajkowo w naszej szkole
    10.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowo w naszej szkole.

  • Wycieczka zorganizowana w ramach doradztwa zawodowego

    W dniu 6 grudnia 2018 r. uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach doradztwa zawodowego do wybranego zakładu pracy. Zakładem, który zwiedzali była stocznia jachtowa Northman - polski lider w produkcji jachtów żaglowych. Szybki rozwój wsparty wdrażaniem najnowszych technologii produkcyjnych, zaowocował tu stworzeniem kilkunastu modeli jednostek żaglowych i motorowych (marki: Maxus, Northman, Nexus Revo, Nexus, Courier). Uczniowie zostali oprowadzeni po niemal wszystkich działach tego zakładu, obserwując produkcję jachtów na różnych etapach ich powstawania. Na pożegnanie wszyscy otrzymali drobne gadżety (smycze, długopisy) reklamujące firmę i byli zachęcani do wytrwałej nauki, aby w przyszłości móc zdobyć wymarzony przez siebie zawód.

    W związku z tym, że zaplanowano wycieczkę całodniową uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w interaktywnej lekcji muzealnej „Droga do niepodległości”, którą przeprowadziła pani Krystyna Jarosz – pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie nie tylko podziwiali kartki wykonywane przez naszych rodaków w czasach zaborów, ale sami także mieli możliwość wykonania własnych kart pocztowych. Spośród wykonanych na zajęciach kart wspólnie wybrano te, które w przyszłości będą prezentowane jako jeden ze sposobów obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętni uczniowie mogli się także sfotografować na tle planszy przedstawiającej marszałka Piłsudskiego – w takiej samej czapce, jaką nosił nasz narodowy bohater.

    Udało nam się także obejrzeć otwieraną tego dnia w MKL świąteczną wystawę, posłuchać kolęd śpiewanych przez zespół ludowy i zakosztować świątecznych pierniczków przygotowanych dla przybyłych na otwarcie gości.

    Wychowawczynie opiekujące się uczniami klas VI – VIII: pani Bogumiła Wąsowicz, Danuta Ilasz i Wioletta Gorgosz zadbały także o to, aby uczestnicy wycieczki w wolnych chwilach mogli posilić się zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi w wybranych punktach gastronomicznych.

                                       Danuta Ilasz

  • Wycieczka klas VI-VIII
    07.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klas VI-VIII.

  • Elf z biblioteki odwiedził przedszkolaków

    Przed zbliżającymi się Mikołajkami Elf z biblioteki szkolnej przybył do przedszkola, by sprawdzić czy dzieci były grzeczne i mają już napisane listy do Świętego Mikołaja.  Z przeczytanych historii dzieci dowiedziały się gdzie mieszkają Elfy i jak ciężko pracują przed świętami, aby dostarczyć wszystkim wymarzone prezenty. Tego dnia dzieci chciały poczuć się choć przez chwilę pomocnikami Świętego Mikołaja przebierając się w strój Elfa.

  • Elfy w przedszkolu
    05.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Elfy w przedszkolu.

  • Ogłaszamy konkurs plastyczny "Anioły na mojej drodze"

  • Dzień Pluszowego Misia
    05.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia.

  • Spotkanie z leśniczym
    05.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z leśniczym.

  • 100 uczestników historycznych gier planszowych

    Biblioteka szkolna włączyła się w 100 lecie Odzyskania Niepodległości angażując uczniów w rozgrywki gier planszowych ph. „100 uczestników historycznych gier planszowych na 100 lecie Niepodległej”. Uczniowie przez dwa tygodnie grali w gry planszowe „Miś Wojtek”, „ZnajZnak Historia”, „Nasza Polska”, „Polska 5 sekund”, które przybliżyły historię Polski. Uczestnikami zajęć byli wszyscy uczniowie szkoły również przedszkole i klasa „0”.  

  • Noc Andrzejkowa klasy V
    03.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc Andrzejkowa klasy V.

  • Obietnica Zuchowa
    03.12.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obietnica Zuchowa.

  • Wycieczka do Warszawy „Śladami Historii„

    W dniach 25-27.11.2018 roku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę  do Warszawy. W wycieczce brali udział starsi uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu, Ognisku Misyjnym oraz innych grupach działających w szkole i parafii. Zbiórkę zorganizowano na placu przed  kościołem, wyjazd odbył się zgodnie z planem godz. 16.00. Kierownikiem wycieczki była s. Małgorzata Bogucka katechetka,  wychowawcą P. Wioletta Gorgosz i Ks. Proboszcz  Zbigniew Chmielewski.

    Pięć godzin później dotarliśmy do miejsca noclegów czyli Domu Zakonnego SS. Św. Elżbiety w Zalesiu Górnym . Siostry podjęły nas kolacją  po której poszliśmy spać.

    Rano po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego  tu dopiero zrozumieliśmy co to znaczy odwaga i miłość do Ojczyzny.   

    Następnie  udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Od grobu wyruszyliśmy w kierunku Starego Miasta, przewodnik pokazywał i opowiadał nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca. Mieliśmy okazję wejść do katedry św. Jana, przepięknego kościoła Św. Anny i tak bardzo związanego z historią Polski kościoła Krzyża Świętego.  

    Po obiedzie u SS. Elżbietanek udaliśmy się do Kina  6D na film „Przygody w kopalni”.

    Na koniec były pokazy świetlne w rytm muzyki w Ogrodach Pałacu w Wilanowie.

    Na następny dzień zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywne centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznania świata i uczenia się. Mieliśmy okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata.

    Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem naszych marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!

    Następnie autokar przewiózł nas na Żoliborz., gdzie mieści się kościół św. Stanisława Kostki. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na grób ks. Jerzego Popiełuszki i muzeum gdzie Pan Przewodnik w sposób przepiękny przedstawił nam historię życia wspaniałego Kapłana Męczennika.

    To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autobusu i wyruszaliśmy w drogę powrotną do domu,  ale nie mogliśmy ominąć MacDonalda.

    Do Węgielsztyna dotarliśmy około godziny 20.30.

    Uważam, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mam nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miejsce.  Dziękujemy naszym opiekunem za super wyjazd.

                                                                                                             Uczestnicy wyjazdu

  • Wspomnienie o patronie szkoły
    30.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wspomnienie o patronie szkoły.

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

    20 listopada 2018r. w Gimnazjum w Więckach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego            w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.  W turnieju zięło udział osiem szkół: SP Sobiechy, SP Radzieje, SP Budry, Gimnazjum Więcki, SP 1 w Węgorzewie, SP Perły, SP Węgielsztyn oraz  SP Pozezdrze.

    Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Trzy dziewczynki i trzech chłopców uczęszczających do klasy VII i VIII (rocznik 2003-2005).

     W składzie drużyny dziewcząt były: Julita Marko i Wiktoria Cygan – uczennice klasy VII oraz Katarzyna Borys – uczennica klasy VIII. W zawodach drużynowych dziewczęta zajęły IV miejsce.

    Drużyna chłopców składała się z uczniów klasy VIII : Kacper Rymszewicz, Piotr Haratym i Paweł Leśniewski. Chłopcy zajęli III miejsce w zawodach drużynowych. Natomiast w rozgrywkach indywidualnych chłopców II miejsce wywalczył Kacper Rymszewicz, a Paweł Leśniewski V miejsce.

    Iza Kawka

                Zawodnicy otrzymali puchar, pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Konkurs recytatorski

    „Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę…”

    Pod takim hasłem  8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. K. Obitza w Węgielsztynie odbył się niezwykły konkurs. Z okazji 100 – lecia niepodległości naszego ukochanego kraju dzieci z klas V i VI szkół podstawowych gminy Węgorzewo recytowały fragmenty najwybitniejszego polskiego dzieła: „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Konkurs rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy V i VI naszej szkoły. Następnie Dominik Kochan przybliżył publiczności genezę epopei. Przed recytacjami poszczególnych fragmentów dzieła, prowadzący konkurs, Roksana Wawiórko i Mateusz Śliwka, przedstawiali  treść kolejnych ksiąg. Dzięki temu widzowie mogli kontrolować przebieg całej fabuły utworu.

    W pracach jury konkursowego uczestniczyli goście: P. Bożena Stępak, dyrektor ZOEASziP w Węgorzewie (polonistka), P. Ania Bolik – Kun, bibliotekarka z M-G BP oraz P. Andrzej Zubkowicz, znany węgorzewski poeta i autor piosenek poetyckich i nie tylko. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom był wyrównany. Ostatecznie jurorzy uzgodnili następująca decyzję:

    1. miejsce w konkursie zajęła Roksana Predko ze Szkoły Podstawowej w Radziejach.

    2. miejsce przyznano Magdalenie Siemaszko, uczennicy Szkoły Podstawowej w Perłach.

    3. miejsce zajęła Gabriela Demska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie.

    Jurorzy przyznali też dwa wyróżnienia: Dawidowi Wójcikowi ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie i Marii Gaińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy gorąco dziękują fundatorom nagród: Bankowi Spółdzielczemu w Węgorzewie oraz Pani Bożenie Stępak, a także Rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta.

    Maria Chludzińska

  • Konkurs recytatorski
    22.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs recytatorski.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Węgielsztyn 52
    11-600 Węgorzewo
    woj. warmińsko- mazurskie
  • Dyrektor szkoły: mgr Marianna Putkowska
    Zastępca społeczny: mgr Małgorzata Wierzbicka, mgr Anna Krupa

Galeria zdjęć