Dziekujemy za udział w sprzataniu Ziemi!
Drodzy uczniowie ! Dziś wielkie święto!
Dzień Ziemi Jesteśmy tu gośćmi, a nie gospodarzami! Szanujmy to czym nas obdarowuję.
Zróbcie prezent solenizantowi i pokażcie, że doceniacie wysiłek jak wkłada w goszczenie nas od tyyyylu lat!!!! DROGI UCZNIU Weź rękawiczki oraz worek i wyjdź dziś na spacer, rozejrzyj się wokół- posprzątaj świat!
Prześlij do jutra zdjęcie swoich działań, na adres mailowy obitz@wp.pl
Każdy uczeń z klasy I-III ,IV- VIII ,który uczci w ten sposób ten ważny dzień, może liczyć na pozytywną ocenę (aktywność na lekcji) z biologii lub przyrody lub W-F.
Anna Pietryga
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie literackim im. Anny Szewczyk-Konefał, Termin nadsyłania prac upływa 01.05.2021 r.
Corocznie 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni obchodów poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”.
Tegoroczny motyw przewodni związany jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2. Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreśla rolę personelu medycznego w czasie pandemii.
Według ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, nierówności zdrowotne prowadzą do niepotrzebnego cierpienia, chorób, niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci. Pogłębiają one również istniejącą niekorzystną sytuację związaną z pandemią koronawirusa i szkodzą naszym społeczeństwom i gospodarkom. Dlatego też Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do większych nakładów w podstawową opiekę zdrowotną, aby zapewnić wszystkim zdrowie.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Węgorzewo!
W związku z prowadzonymi przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie pracami nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Węgorzewo na lata
2021-2027 zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniu ankietowym (do dnia 09.04.2021r.).
Uprzejmie prosimy o udzielenie odpowiedzi na każde z pytań ankietowych, gdyż tylko kompletne informacje pozwolą wskazać najważniejsze problemy społeczne i potrzeby Gminy Węgorzewo.
Przekazane opinie, uwagi i sugestie, jako cenne źródło informacji, stanowiące odzwierciedlenie aktualnych i rzeczywistych potrzeb społecznych, zostaną zestawione i uwzględnione przy opracowaniu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Węgorzewo na lata
2021-2027 w zakresie jej celów, priorytetów oraz kierunków działań w perspektywie najbliższych lat.
Formularz ankiety jest dostępny w formie papierowej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Węgorzewie, ul. Zamkowa 4, 11-600 Węgorzewo.
Formularz papierowy można składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Węgorzewie w godzinach pracy Ośrodka (7.00 – 15.00) poprzez umieszczenie w urnie, która znajduje się w przedsionku przy wejściu do Ośrodka lub przesłać mailowo na adres ops@mgopswegorzewo.pl
MGOPS w Węgorzewie
Formularz ankiety w formie elektronicznej.
Formularz ankiety w formie elektronicznej dostępny na stronie MGOPS Węgorzewo.
Witaj Wiosno! -Tymi słowami grupa przedszkolna w poniedziałek przywitała wiosnę. Dzieci wykonały plakat powitalny, odśpiewały piosenkę pt." Maszeruje wiosna" oraz ze śpiewem poszły na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznaków wiosny na terenie szkoły.
M.Milewska
Ks. T. Sikorski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zapisów na Kolonie Letnie do Zakopanego!
Wyjazd odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 2 lipca 2021 r.
Zgłoszenia prosze składać osobiście/ bezpośrednio, bądź telefonicznie: Ks. T. Sikorski -506 916 473
Informacje o wycieczce znajdują się w Sekretariacie, badź w załącznikach poniżej:
PROGRAM_WYCIECZKI_20210324_085943.pdf
INFORMACJE_WYCIECZKA__20210324_085919.pdf
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYCIECZCE!
Przed przybyciem Wiosny w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika biblioteki szalonej. Pięknie przygotowaną salę i wyklejoną krzyżówkę podłogową zawdzięczamy pracy drużyny zuchowej Leśne Duszki i druhnie Małgorzacie Wierzbickiej. Uczniowie klasy III wspomagali swoich kolegów z klasy I w rozwiązywaniu rebusów i zagadek literackich. Całą uroczystość uwieczniła na zdjęciach Pani Grażyna Piechocka wychowawca klasy III. Uroczystość Pasowanie na czytelnika było lekcją otwartą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ograniczenia sanitarne nie ograniczyły naszej wyobraźni i podczas spotkania uczniowie klasy I: Iza, Sandra, Kuba, Olek i Maciek rozwiązywali podłogową krzyżówkę, rebusy, zagadki i opowiadali własne bajki przy pomocy „Kości opowieści”. Za dobrą odpowiedź w każdej konkurencji pasowani uczniowie zdobywali słodkie upominki: czekoladowe jajka i wafelki, które zbierali do własnego koszyczka. Na zakończenie Pani dyrektor Teresa Marcinkiewicz pasowała klasę I na czytelnika biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie i wręczyła wyprawki czytelnicze „Pierwsze abecadło” i „Wycinanki – układanki” sponsorowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wszyscy uczestnicy uroczystości i zaproszeni goście otrzymali drobne wiosenne upominki i książki. Organizator uroczystości nauczyciel bibliotekarz Marianna Putkowska.
Na zajęciach kreatywnych z pedagogiem klasa II pomogła przygotować wiosenną fotogazetkę. Uczniowie wykonali kolorowe motyle, które sprawiły, że w całej szkole czuć już wiosnę.
Klasa II przeprowadziła wywiad z nauczycielem bibliotekarzem Marianną Putkowską. Uczniowie starannie przygotowali się do tego spotkania i z iśćcie dziennikarską dociekliwością pytali o szczegóły pracy, dorobek zawodowy i zainteresowania Pani Marianny. Jak się okazało nasza uśmiechnięta Pani bibliotekarka bardzo lubi swoją pracę, a zamiłowanie do książek sprawiło, że pracuje w tym zawodzie niemal 30 lat. Klasa II poznała specyfikę pracy przytulnej biblioteki szkolnej, której atmosfera i wystrój przyciąga na przerwach wielu uczniów. Uczniowie przeprowadzający wywiad wypożyczyli książki i zapewnili, że powalczą o tytuł „Czytelnika roku szkolnego 2020/2021”.
Węgorzewskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach artystycznych, które rozpoczną się już 15 marca 2021 roku. Informacji o zajęciach udzielają instruktorzy, zapisy odbywają się telefonicznie.
W ofercie WCK znajdują się:
nauka gry na akordeonie, pianinie - Helena Błudzień, tel. 604 280 631
zajęcia bębniarskie- Tomasz Jewuła, tel.607 101 220
nauka gry na gitarze akustycznej - Marcin Piekutowski 500 871 370
zajęcia wokalne - Ewelina Bardońska - 665 988 473
fotografia cyfrowa - Leszek Drozd -603 033 737
instrumenty perkusyjne, perkusjonalia - Jakub Wangin, tel. 515 246 175
zajęcia w Zespole Tańca Ludowego CZEREMOSZ - Vołodymyr Deneka - 606 391 219
Osoby zainteresowane nauką gry na saksofonie, klarnecie lub skrzypcach zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 marca br. o godz. 11.00 w sali widowiskowej WCK.
Burmistrz Węgorzewa ogłasza konkurs na filmik z urodzinowymi życzeniami z okazji 450-lecia Węgorzewa.
Serdecznie zapraszamy do udziału !
„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej i wiele lat po niej walczyli o niepodległość i suwerenność Polski wykazując świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. Historia Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znana dopiero na początku lat 90-tych XX wieku, dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, która powstała w 1993 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustalono na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.
A.Michalak