• Udział w akcji "Szkoła pamięta".

    Udział w akcji "Szkoła pamięta".
  • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

    Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

    ”Mówię o Tobie z dumą, myślę o Tobie z troską. Jesteś moim skarbem, moją kochaną POLSKĄ”

    W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji

    zbliżającej się 104 rocznicy

    odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Nasza szkoła wzięła udział w narodowym odśpiewaniu Hymnu Polski, o godzinie 11.11.

    W montażu słowno - muzycznym uczniowie przybliżyli historię naszego kraju i walki o jej niepodległość.

  • Turniej Szkół Wiejskich.

    Turniej Szkół Wiejskich.

    W dniu dzisiejszym, w Szkole Podstawowej w Radziejach odbył się Turniej Szkół Wiejskich.

    W zawodach sportowych brały udział dzieci z klas I-VIII.

    Wszyscy walczyli dzielnie i dali z siebie wszystko.

    Nasza szkoła zajęła II miejsce.

  • Historia w 3D.

    Historia w 3D.

    Dziś uczniowie kl. VII i VIII wzięli udział w projekcje " Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji".

  • "Muzyczne piątki".

    "Muzyczne piątki".

    W piątek, 4 listopada 2022 r., rozpoczęliśmy akcję "Muzyczne piątki". Na każdej przerwie w naszej szkole rozbrzmiewały ulubione piosenki zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim. W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się uczniowie klasy VIII za co należą im się wielkie brawa.

  • Motto szkoły.

    Motto szkoły.
  • Makaronowe zajęcia w przedszkolu.

    Makaronowe zajęcia w przedszkolu.

    Dzień Makaronu w oddziale przedszkolnym był wyjątkowy, gdyż dzieci poznały przepis na makaron oraz krainę jego pochodzenia. W czasie zabaw matematycznych dzieci doskonaliły motoryką małą. Ładnym prezentem dla mamy okazały się własnoręcznie zrobione korale.

  • „Dzień drzewa” – spotkanie z leśniczym.

    „Dzień drzewa” – spotkanie z leśniczym.

    Zajęcia miały na celu

    • Poszerzanie zasobu wiadomości na temat środowiska przyrodniczego.
    • Kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec świata przyrody i rozwijanie.
    • Rozwijanie percepcji wzrokowej i kreatywnego myślenia.

    Dzieci przedszkolne poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzięki zaproszonemu gościowi przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały ich liści oraz otrzymały odznakę „Przyjaciela przyrody”. 

  • Szkolne Koło Wolontariatu.

    Szkolne Koło Wolontariatu.

    Dziś uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili cmentarz w Węgielsztynie.Uprzątneliśmy pomniki, które są rzadko odwiedzane lub opuszczone. Oczyściliśmy mogiły z chwastów , pozbieraliśmy rozbite szkła i stare uszkodzone lampiony oraz śmieci.Był też czas na rozmowy pełne zadumy i wspomnienia bliskich, którzy odeszli. Akcja przebiegła w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

    Dziękujemy Wam bardzo za udział w akcji.

  • Kreatywna kuchnia - galaretki 3D.

    Kreatywna kuchnia - galaretki 3D.

    Ciekawe zajecia kulinarne zorganizowane przez Panią Ulę Wojcik przy współpracy z Paniami z KGW w Gujach. Uczniowie klas III, V,VI dziękują za poświęcony czas oraz pokazanie nowoczesnej techniki kulinarnej. To była lekcja plastyki i techniki podczas której dzieci pracują w oparciu o własną wyobraźnię.

  • Nałęczów uchwycony okiem obiektywu Łukasza Nadziei.

    Nałęczów uchwycony okiem obiektywu Łukasza Nadziei.
  • "Mali konstruktorzy z klasy 1"

    "Mali konstruktorzy z klasy 1"
  • Wycieczkę „Śladami Kurta Obitza”

    Wycieczkę „Śladami Kurta Obitza”

    Kurt Alfred Obitz był niezwykle barwną postacią, a swoje życie zawodowe poświęcił weterynarii, która była jego prawdziwą pasją. Jednym z niezwykle ważnych punktów
    w jego biografii była praca w Państwowym Instytucie Naukowym Gospodarstwa Wiejskiego w Puławach, gdzie został pierwszym kierownikiem Wydziału Weterynaryjnego.

    Wycieczkę „Śladami Kurta Obitza” rozpoczęliśmy właśnie od zwiedzania Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Z działalnością instytutu zapoznał
    nas prof. dr hab. Mirosław Paweł Polak. Zwiedziliśmy pracownie wirusologii. Mieliśmy możliwość zapoznania się z metodami rozpoznawania chorobotwórczych wirusów.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie szkoły w Kazimierzu Dolnym. Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym to nowoczesny budynek ze świetnie wyposażonymi pracowniami, całość zaprojektowana została w kontrastowych kolorach – bieli i czerni. W szkole bije kulturalne serce miasta, ponieważ odbywają się tu festiwale filmowe, koncerty muzyczne, pianistyczne oraz zebrania Rady Miejskiej.  

                Kazimierz Dolny odziany w jesienne barwy okazał nam swoje niezwykle malownicze oblicze. Mogliśmy chłonąć wszystkimi zmysłami niesamowity urok tego wyjątkowego miasta. Mieliśmy okazję podziwiać renesansowe Kamienice Przybyłowskie, rynek miejski, studnię krytą gontem, Pomnik Psa Werniksa oraz Wzgórze Trzech Krzyży. Będąc w Kazimierzu
    nie można nie spróbować słynnych kazimierskich kogutów, a także wysłuchać legendy z nimi  związanej – nasi uczniowie byli wierni tej tradycji i skosztowali tego regionalnego wypieku. Spacerując uliczkami miasta dotarliśmy nad Wisłę, która ukazała się naszym oczom
    w promieniach zachodzącego słońca.

                Kolejny dzień był równie owocny w doznania kulturalne. Daliśmy oczarować się urokowi Nałęczowa. Miasto to nie jest tylko uzdrowiskiem. Na przełomie XIX i XX wieku inspirowało wielu polskich artystów oraz pisarzy, wśród nich byli Bolesław Prus oraz Stefan Żeromski. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzić muzea poświęcone obu tym twórcom polskiej literatury. Dzięki zgromadzonym w muzeach eksponatom, a także niezwykle barwnym i zajmującym opowieściom przewodników przenieśliśmy się do czasów,
    gdy powstawały takie dzieła jak „Katarynka” Bolesława Prusa, czy „Popioły” Stefana Żeromskiego.

                Pozostałą część dnia poświęciliśmy na zwiedzanie serca Lubelszczyzny – Lublina. Zamek Lubelski, Brama Grodzka i Krakowskie Przedmieście zachwyciły nas swoją architekturą. Brukowane wąskie uliczki, zabytkowe kamienice były prawdziwą ucztą dla oczu – obrazy
    te będą nam długo towarzyszyć.

                Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Nie stresujemy się bo wędrujemy śladami Kurta Alfreda Obitza” współfinansowanego przez Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną w Olsztynie. Dzięki Działowi Promocji mogliśmy wręczyć upominki z logo Węgorzewa w odwiedzanych miejscach.

  • "Dzień bez plecaka"

    "Dzień bez plecaka"
  • Wycieczka edukacyjna do Kętrzyna.

    Wycieczka edukacyjna do Kętrzyna.

    W dniu dzisiejszym uczniowie najmłodszych klas i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Kętrzyna. W kinie Gwiazda obejrzeli film pt. " Mia i ja", który prezentował wartość pracy zespołowej i umiejętności przebaczania innym. Uczestnicy wycieczki poznali kulturę mazurską w galerii artystycznej Stowarzyszenia " Konik Mazurski". Tam wykonali piękne malowidła na kaflach. Zwiedzili również Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego , gdzie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną o historii Kętrzyna oraz wysłuchali interesujących opowieści przewodnika o dawnych czasach i zwyczajach.

  • Mamy to!!!

    Mamy to!!!

    Otrzymaliśmy dofinansowanie do własnego projektu  „Nie stresujemy się,  bo wędrujemy śladami Kurta Alfreda Obitza”. Dzięki temu cała szkoła może pojechać na dwudniową wycieczkę do Instytutu w Puławach, gdzie pracował nasz patron Kurt Alfred Obitz. Zakwaterowanie i wyżywienie mamy zapewnione w Pensjonacie w Kazimierzu Dolnym. W wycieczce biorą udział wszyscy wychowawcy, którzy zaangażowali się w ułożenie harmonogramu wyjazdu tak, by nasi uczniowie zobaczyli i zwiedzili jak najwięcej miejsc związanych z Kurtem Obitzem i atrakcji okolic. Szanowni rodzice w dniach 25-26 Wasze dzieci nie nocują w swoich domach. Oczywiście za Waszą zgodą, na którą czekamy do czwartku 20 października 2022 r.

  • Uroczyste Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

    Uroczyste Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

     

     

  • Pełni wrażeń wracamy do Węgielsztyna.

    Pełni wrażeń wracamy do Węgielsztyna.

    W ten piękny jesienny dzień uczniowie klasy III, IV i V uczestniczyli w wycieczce do Ełku. Podczas zajęć w Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoznawali ślady leśnych zwierząt oraz pogłębiali wiedzę o grzybach, które należy zbierać, a które omijać z daleka 🤔następnie czekało nas mnóstwo atrakcji w Parku Trampolin - zjeżdżalnie, tory przeszkód, dla każdego coś wesołego. Naszą wycieczkę zakończyła wizyta w restauracji McDonald's, gdzie zjedliśmy pyszne zestawy ufundowane przez firmie.

  • 7.10 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

    7.10 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

    7.10 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia . To inicjatywa ukierunkowana na odświeżenie tabliczki mnożenia, najlepiej w formie zabawy. Tego dnia odbył się konkurs na klasowego mistrza tabliczki mnożenia w klasach 3-8.

    Klasa 3-Mateusz Makarewicz

    Klasa 4-Kasia Ożga

    Klasa5- Diana Kochan

    Klasa 6- Wojtek Gwarda

    Klasa 7- Aleks Basara

    Klasa 8 - Basia Duda

    A. Pietryga, I. Kawka

  • Wycieczka do lasu.

    Wycieczka do lasu.

    ”Nie zwlekaj proszę,bo szkoda czasu i na wycieczkę ruszaj do lasu. Jak się zachować dokładnie wiemy,zwierząt na pewno krzywdzić nie chcemy”

    Dziś w piękny jesienny poranek klasy 1-3 wyruszyły na wycieczkę edukacyjno- przyrodniczą do lasu. Pan Wojciech Rosek ( pracownik Nadleśnictwa Borki) podzielił się swoją wiedzą i zdradził uczniom wiele ciekawostek dotyczących lasu.

    Rozróżnialiśmy tropy zwierząt, poznaliśmy budowę warstwową lasu oraz dowiedzieliśmy się jak dbać o jego mieszkańców.

    Las pełni ważną funkcje w życiu człowieka, korzystamy z jego dóbr w wielu dziedzinach życia.

    Lekcja w terenie upłynęła w milej atmosferze a jej smacznym akcentem było ognisko z kiełbaskami.

    Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji dotyczących środowiska leśnego, wykazali się aktywnością i kreatywnością zarówno w zakresie wiedzy jak również działań praktycznych.

    Dziękujemy Nadleśnictwu Borki za profesjonalną opiekę oraz zasponsorowanie kiełbasek na ognisko

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza w Węgielsztynie
    Węgielsztyn 52
    11-600 Węgorzewo
    woj. warmińsko- mazurskie
  • 874276006 fax 874276006
    Dyrektor szkoły: mgr Marianna Putkowska
    Zastępca społeczny: mgr Małgorzata Wierzbicka

Galeria zdjęć