Dzieci w Światowym Dniu Wody określały właściwości wody, wiedzą do czego zużywamy wodę w codziennym życiu, poznały również stany skupienia wody na podstawie historyjki obrazkowej. Dzieci mają świadomość znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Najbardziej dzieciom podobały się zabawy z wodą.
Dzień matematyki w przedszkolu przebiegał bardzo interesująco. Dzieci przeliczały elementy, utrwalały cyfry, identyfikowały cyfrę z odpowiednią liczbą elementów, klasyfikowały patyczki od najmniejszego do największego, przeliczały liczebnikami porządkowymi oraz wiele innych zabaw matematycznych i ruchowych. Uważam, że warto dzieci z nią zaprzyjaźnić i pokazać, że matematyka wcale nie jest taka straszna:)
"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myje zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje, ten ma kłopoty. W Dniu Dentysty dzieci poznawały produkty wpływające na zdrowe i piękne zęby.Uczyły się prawidłowego mycia zębów , aby kształtować pozytywne nawyki dzieci wobec zdrowia.
Żołnierze patrolu saperskiego z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku przeprowadzili 28.02.2023 zajęcia profilaktyczne z uczniami naszej szkoły. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać specyfikę pracy saperów, dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów, jakie służby powiadamiać, gdy odkryjemy takie znalezisko. Uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem będący na wyposażeniu patrolu. Dziękujemy za przyjazd do naszej szkoły i pouczającą pogadankę.
Dzień Niedżwiedzia Polarnego rozpoczęliśmy od malowania kry, na której później został umieszczony niedżwiedż. Dzieci dokładnie powycinały główki niedźwiedzia, jako opaski na głowę. Były zabawy z misiem, układanie puzzli oraz wiadomości dotyczące wyglądu, zachowania i sposobu życia niedźwiedzia i innych zwierząt żyjącym w Arktyce.
Drużyna w składzie: Hanna Kukuła, Maciej Domurad i Damian Ożga zajęli 4 miejsce na 6 startujących drużyn. Nasi uczniowie jako prace plastyczne zaprezentowali kosy, którymi walczyli Powstańcy Styczniowi. Uczestnicy zmierzyli się z testem historycznym online i testem ze znajomości historii Powstania Styczniowego. Poziom konkursu był bardzo wysoki i naszym uczniom zabrakło 1 pkt. aby znaleźć się na 3 miejscu.
Gratulacje
Namalowanie obrazu nie jest rzeczą łatwą.
Dziś na lekcji języka polskiego uczniowie klasy IV pracując w grupach tworzyli własne obrazy. Zamiast farb czy kredek wykorzystali... warzywa i owoce.
Tematem ich prac były elementy polskiego krajobrazu.
Kotek Puszek z czarną łapką, dziś w przedszkolu był z Agatką.
Jak obyczaj nakazuje, tłusty czwartek nie może obejść się bez pączka. Grupa przedszkolna tego dnia robiła oponki, które okazały się fajną lekcją kulinarną dla dzieci, a oprócz tego było smacznie i przyjemnie.
W Dniu Parasola dzieci wysłuchały wierszy o parasolach, opisywały swoje parasole, tańczyły z nimi i pokonywały parasolowy tor przeszkód. Nie odbyło się bez pokazu mody parasolowej oraz zajęć plastycznych. Tego dnia w przedszkolu było wesoło i kolorowo.
Już niedługo Walentynki Uczniowie klasy IV wykonali sympatyczne kartki z okazji święta. Oto efekty ich pracy.
Międzynarodowy Dzień Pizzy w przedszkolu. Dzień ten był dobrą okazją do samodzielnego przygotowania pizzy. Dzieci przyniosły swoje ulubione składniki do pizzy, którą same przygotowały i zjadły. Nie zabrakło tego dnia zabaw matematycznych, relaksacyjnych i kolorowania pizzy.
Wszystkie czynności uczniowie wykonywali samodzielnie.
Dokladne czytanie przepisu,wsypywanie,odmierzanie płynów,mieszanie,ugniatanie, krojenie, układnie. A na końcu degustacja.
No i ten zapach unoszący się po całej szkole…
Makieta wykonana przez Aleksandra Szpytkę, ucznia klasy III, w ramach realizacji innowacji pt. „Taka u nas kultura, by do pudełka weszła lektura”.
Nasza szkoła zgłosiła, że pieniądze za zużyty sprzęt zostaną przelane na konto bankowe
Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kurta Obitza w Węgielsztynie.
Czym jest Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?
„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.
Jakie są korzyści z udziału?
Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.
Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów.
Podsumowując główne korzyści to:
Czas trwania Akcji
Akcja prowadzona jest w trybie ciągłym, w systemie semestralnym od 2015 r. Każda szkoła ma wobec tego szansę na uzyskanie nagród!
Załoga na 6! Tak nie wiele osób przygotowuje stołówkę szkolną dla naszych uczniów.